Betónové doplnky v záhrade

Geometrické tvary v záhrade

Ako architektonický doplnok pri záhradných úpravách, ako aj pri skrášľovaní peších zón sa využívajú betónové prvky aj v tvare geometrických tvarov. Dostupné sú v rôznych rozmeroch a taktiež v rôznych povrchových úpravách a aj farebných prevedeniach. Vďaka tomu sa hodia tieto prvky do všetkých typov záhrad. Či už ide o modernú architektúru, alebo vidiecku, prípadne historickú stavbu.V niektorých prípadoch môžu slúžiť aj ako bariérové oddelenie pešej a cestnej komunikácie.

Svahovky a betónové kvetináče

Záhradná architektúra môže dopriať Vašim očiam jedinečný pohľad. Systém okrasných svahových prvkov je predovšetkým vhodný k výzdobe okrasných a deliacich vegetačných stien a svahov pre rozmanité druhy rastlín, pre ktoré vytvára príjemné prostredie pre ich život a rast. Vhodné druhy rastlín vysadených v tvarovkách sa stanú pýchou Vašej záhrady.

Betónové kvetináče sú vhodné prvky záhradnej architektúry pre mestskú komunikáciu, prípadne pred výrobné haly, predajne a podobne. Pri častiach mestskej komunikácie majú betónové kvetináče veľmi praktické využitie. Hlavne z dôvodu odcudzenia. Tak ako aj ostatné betónové doplnky, aj kvetináče sa vyrábajú v rôznych vymývaných povrchoch, farbách a takisto aj v rôznych štýloch a rozmeroch. Naozaj je z čoho vyberať. Posúďte sami!

Betónové lavičky a stoly v prirodzenom vzhľade dreva

 

Prirodzený vzhľad týchto produktov navodí atmosféru rodinného krbu, pohodlia vo všetkých ročných obdobiach. Drevo, ktoré sa nikdy nerozpadne, je ideálnym doplnkom každého priestoru. Pôsobí elegantne, prirodzene a komfortne. Štruktúra a reliéf je v betóne vyrobený tak, aby dôverne imitoval drevo. Prirodzenosť podčiarkuje aj farebná patina. V línii dreva sú dostupné aj iné betónové doplnky, ktoré so svojou štruktúrou a farebnosťou ladia k lavičkám a nádherne tak dotvoria ucelený priestor. Tak ako krásne vyniknú pri rodinných domoch, vyniknú a svoj účel splnia aj v parkoch, mestských oddychových zónach a taktiež pred obchodnými  centrami.

zdroj: Diton/BetonBrož, Presbeton, Ferobet, Citystonedesign