Inšpiratívny Blog

Aktuálne články v dlažobných trendoch. Články  plné inpšpirácií,
kreatívnych nápadov a  odborného poradenstva nielen v pokládke dlažby,
ale aj v celkovom riešení záhradných plôch.

Plotové tvárnice

Plotové tvárnice

PLOTY a ich výhody, ako a na čo slúžia
Betónové ploty sú ideálnym spôsobom, ako chrániť pozemok pred neželanými návštevníkmi a zvedavými pohľadmi okolia. Ploty z betónových tvárnic vám doprajú maximálnu mieru súkromia a dajú sa perfektne zladiť prakticky s každým architektonickým štýlom. Tvárnice na betónové ploty sa vyrábajú v rôznych prevedeniach. 

Palisády ako dôležitý prvok do záhrady

Palisády ako dôležitý prvok do záhrady


Vedeli ste na čo všetko sa dajú využiť palisády? 
Umožňujú ukončenie okrajov z betónovej dlažby, taktiež slúžia na vytváranie svahových a terénnych stupňov, pomôžu pri stavbe menších oporných stienok a sú výborným pomocníkom pri tvorbe záhonov, trávnatých a kvetinových plôch. 

BAUMA 2022

BAUMA 2022

Tento rok sme sa po dlhej dobe zúčastnili svetového veľtrhu stavebných strojov.

Všetci sme sa aj spolu s generálnym riaditeľom Messe Mníchov zodpovedným za podujatie, zhodli: “Táto Bauma opäť vyvolala nadšenie a fascináciu!"

2cm Terasová dlažba

2cm Terasová dlažba

Nenasiakavosť, mrazuvzdornosť, stálofarebnosť a protišmykovosť - to sú hlavné vlastnosti 2cm dlažby od firmy Villeroy & Boch.

Pokládka dlažby na teleskopické terče

Pokládka dlažby na teleskopické terče

Dodajte svojpomocne Vašej terase nový vzhľad. Všetko jednoducho a rýchlo.

Kovové záhradné domčeky s 20 ročnou zárukou

Kovové záhradné domčeky s 20 ročnou zárukou

Od uskladnenia náradia až po saunu. Plechové záhradné domčeky od firmy Biohort ponúkajú vysokú kvalitu a moderný dizajn.

10 výhod použitia umelého trávnika

10 výhod použitia umelého trávnika

Stálozelený trávnik s minimálnou údržbou? Zistite si viac o výhodách umelého trávnika.

Ako si správne vybrať dlažbu

Ako si správne vybrať dlažbu

Upravené plochy v okolí vášho domu dotvárajú celkový vzhľad domova. Vonkajšia dlažba je jeden z najdôležitejších prvkov, ktorý ovplyvňuje celkový estetický dojem z domu a jeho okolia. Na tieto tri kritériá by ste nemali zabudnúť pri výbere dlažby.

Dlažba k bazénu

Dlažba k bazénu

Dlažba v okolí bazéna je veľmi dôležitý prvok. Skrášľuje vám záhradu a zároveň umožňuje plynulý vstup do bazéna. Pri výbere tej správnej dlažby musíte myslieť aj na rôzne faktory, ako je napríklad protišmykovosť, odolnosť voči UV žiareniu a mnoho ďalších.

Betónová dlažba a jej výhody

Betónová dlažba a jej výhody

Zámková dlažba má široké uplatnenie v krajinnej a záhradnej architektúre pre spevnené plochy. Betónové dlaždice sa najčastejšie používajú ako dlažba na chodníky, vonkajšia dlažba na schody, dlažba na terasu a do záhrady. Rovnako atraktívne sú aj exteriérové dlažby pre mestské centrá.

Betónové doplnky v záhrade

Betónové doplnky v záhrade

Ako architektonický doplnok pri záhradných úpravách, ako aj pri skrášľovaní peších zón sa využívajú betónové prvky aj v tvare geometrických tvarov. Dostupné sú v rôznych rozmeroch a taktiež v rôznych povrchových úpravách a aj farebných prevedeniach. 

Kreatívna jar v záhrade

Kreatívna jar v záhrade

Ako je na jar zvykom, venujeme záhrade a jej okoliu najviac času. Záhrada je po zime zanedbaná a my oddýchnutý. Počasiu, ktoré jar prináša, sa nedá odolať. Pohyb a pobyt na jarnom slnku nás dobíja energiou, ktorú sme stratili počas zimy.

Ako zladiť dlažbu k domu?

Ako zladiť dlažbu k domu?

Dnes veľmi často skloňované slovíčko "moderne", samozrejme neodmysliteľne patrí aj k exteriéru. Súčastnosť sa bez modernej architektúry nezaobíde. Čisté línie, minimalistické riešenie priestoru, nadčasovosť a miesto, kde prebytok doplnkov nemá priestor je v skratke moderný štýl.

Svahovité terény

Svahovité terény

Pri úprave terénu menších svahov a nízkych múrikov nie je nutné hľadať odbornú pomoc. Pri  mokrých procesoch a pri niektorých druhoch opory sa vo väčšine prípadov zaobídete aj bez drenáže. Aby ste vedeli, ako na to a čo nezanedbať, stačí sa zorientovať v odbornej literatúre alebo technických listoch výrobcov oporných prvkov.

Čím posýpať chodníky v zime?

Čím posýpať chodníky v zime?

V zimnom období dochádza na chodníkoch často k úrazom, pošmyknutiam, preto chodníky musíme v tomto období zametať, odpratávať z nich sneh, alebo používať vhodné posypové materiály. Pri ich výbere musíme brať do úvahy aktuálne poveternostné podmienky, hlavne vonkajšiu teplotu.

Údržba zámkovej dlažby

Údržba zámkovej dlažby

Údržba betónovej dlažby v zime spočíva hlavne v mechanickom odstraňovaní snehu a v opatrnom osekávaní ľadu z dláždenej plochy. Použitie posypovej soli je ďalšou možnosťou ako odstrániť ľad z povrchu dlažby. Väčšina certifikovaných dlažieb je odolná aj voči soliam.

Drevo a jeho betónové imitácie

Drevo a jeho betónové imitácie

Keď sa povie “vidiek¨ vždy to v nás vyvolá nostalgické spomienky. Preto nostalgické, pretože nám to pripomína detstvo. Vôňa dreva, babkiných buchiet, spoza dvora hučiaci potok s kŕkajúcimi žabami, pred domom rybník so zaujímavo tvarovanými kríkmi, s ktorých sa dali urobiť vždy úžasné bunkre.

Letný relax na terase

Letný relax na terase

Terasové platne sú väčšinou určené na pochôdzne plochy. Vyrábajú sa vo väčších rozmeroch (formátoch) ako klasická zámková dlažba, ktorá je vhodná aj na pojazdné plochy (príjazdové plochy pred garáž, parkovacie miesta atd). Platne z betónu sa dnes vyrábajú v rôznych rozmeroch, farbách a  povrchoch.

Jar v záhrade

Jar v  záhrade

Ponúkame Vám niekoľko tipov, ako si osviežiť a spestriť záhradu aj vďaka betónovým prvkom, ktoré sú praktickým aj estetickým doplnkom. Výborným dekoračným prvkom pre skrášlenie exteriéru sú svahové tvárnice. Dnes je v ponuke niekoľko tipov v rôznych farebných prevedeniach.