Inšpiratívny Blog

Aktuálne články v dlažobných trendoch. Články  plné inpšpirácií,
kreatívnych nápadov a  odborného poradenstva nielen v pokládke dlažby,
ale aj v celkovom riešení záhradných plôch.

Porcelánový gigant Villeroy & Boch

Porcelánový gigant Villeroy & Boch

Villeroy & Boch môže byť synonymom pre špičkovú kvalitu a pokrokový dizajn. Firma svoje miesto na trhu zaujíma už od roku 1748, teda dlhšie než akákoľvek iná nemecká priemyselná spoločnosť.

Betónové doplnky v záhrade

Betónové doplnky v záhrade

Ako architektonický doplnok pri záhradných úpravách, ako aj pri skrášľovaní peších zón sa využívajú betónové prvky aj v tvare geometrických tvarov. Dostupné sú v rôznych rozmeroch a taktiež v rôznych povrchových úpravách a aj farebných prevedeniach. 

Kreatívna jar v záhrade

Kreatívna jar v záhrade

Ako je na jar zvykom, venujeme záhrade a jej okoliu najviac času. Záhrada je po zime zanedbaná a my oddýchnutý. Počasiu, ktoré jar prináša, sa nedá odolať. Pohyb a pobyt na jarnom slnku nás dobíja energiou, ktorú sme stratili počas zimy.

Ako zladiť dlažbu k domu?

Ako zladiť dlažbu k domu?

Dnes veľmi často skloňované slovíčko "moderne", samozrejme neodmysliteľne patrí aj k exteriéru. Súčastnosť sa bez modernej architektúry nezaobíde. Čisté línie, minimalistické riešenie priestoru, nadčasovosť a miesto, kde prebytok doplnkov nemá priestor je v skratke moderný štýl.

Ako vybrať exteriérovú dlažbu

Ako vybrať exteriérovú dlažbu

Upravené plochy v okolí vášho domu dotvárajú celkový vzhľad domova. Vonkajšia dlažba je jeden z najdôležitejších prvkov, ktorý ovplyvňuje celkový estetický dojem z domu a jeho okolia. Na tieto tri kritériá by ste nemali zabudnúť pri výbere dlažby.

Svahovité terény

Svahovité terény

Pri úprave terénu menších svahov a nízkych múrikov nie je nutné hľadať odbornú pomoc. Pri  mokrých procesoch a pri niektorých druhoch opory sa vo väčšine prípadov zaobídete aj bez drenáže. Aby ste vedeli, ako na to a čo nezanedbať, stačí sa zorientovať v odbornej literatúre alebo technických listoch výrobcov oporných prvkov.

Čím posýpať chodníky v zime?

Čím posýpať chodníky v zime?

V zimnom období dochádza na chodníkoch často k úrazom, pošmyknutiam, preto chodníky musíme v tomto období zametať, odpratávať z nich sneh, alebo používať vhodné posypové materiály. Pri ich výbere musíme brať do úvahy aktuálne poveternostné podmienky, hlavne vonkajšiu teplotu.

Údržba zámkovej dlažby

Údržba zámkovej dlažby

Údržba betónovej dlažby v zime spočíva hlavne v mechanickom odstraňovaní snehu a v opatrnom osekávaní ľadu z dláždenej plochy. Použitie posypovej soli je ďalšou možnosťou ako odstrániť ľad z povrchu dlažby. Väčšina certifikovaných dlažieb je odolná aj voči soliam.

Drevo a jeho betónové imitácie

Drevo a jeho betónové imitácie

Keď sa povie “vidiek¨ vždy to vo mne vyvolá nostalgické spomienky. Preto nostalgické, pretože mi to pripomína detstvo. Vôňa dreva, babkiných buchiet, spoza dvora hučiaci potok s kŕkajúcimi žabami, pred domom rybník so zaujímavo tvarovanými kríkmi, s ktorých sa dali urobiť vždy úžasné bunkre.

Umelé trávy

Umelé trávy

Zakladáte trávnik? Najlepší trávnik, ktorý bude stále krásny aj bez polievania? Umelý trávnik je tá najlepšia voľba. V dnešnej dobe je na výber naozaj veľa druhov umelých trávnikov. Pokrokové moderné technológie a výdobytky dnešnej doby nás zase posunuli o nejaký ten krôčik dopredu.

Amfory alebo hlinené vázy ako záhradný doplnok

Amfory alebo hlinené vázy ako záhradný doplnok

Dotvorte si priestor vo Vašej záhrade. Kto z Vás si pri pohľade na tento skvost nepovie, tak toto je záhrada, v ktorej by som si vedel predstaviť relaxovať? Ako vypestovať alebo jednoducho dotvoriť záhradu tak, aby aj tá naša pôsobila tým istým dojmom?

Letný relax na terase

Letný relax na terase

Terasové platne sú väčšinou určené na pochôdzne plochy. Vyrábajú sa vo väčších rozmeroch (formátoch) ako klasická zámková dlažba, ktorá je vhodná aj na pojazdné plochy (príjazdové plochy pred garáž, parkovacie miesta atd). Platne z betónu sa dnes vyrábajú v rôznych rozmeroch, farbách a  povrchoch.

Jar v záhrade

Jar v  záhrade

Ponúkame Vám niekoľko tipov, ako si osviežiť a spestriť záhradu aj vďaka betónovým prvkom, ktoré sú praktickým aj estetickým doplnkom. Výborným dekoračným prvkom pre skrášlenie exteriéru sú svahové tvárnice. Dnes je v ponuke niekoľko tipov v rôznych farebných prevedeniach.